Jak odżywiać włosy farbowane? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 lutego 2012 14:09

W dzisiejszych czasach zjawisko farbowania włosów to rzecz normalna. Włosy farbują nie tylko kobiety, ale coraz częściej decydują się na to również mężczyźni. Bezpośrednio po farbowaniu nasze włosy są pełne blasku, wyglądają na zdrowe i zadbane. Jednak musimy wiedzieć, że nawet najbardziej delikatne środki koloryzujące mogą mieć szkodliwy wpływ na kondycję naszych włosów. Jak więc należy zadbać o włosy farbowane? Jak je odpowiednio odżywiać?

Przede wszystkim należy stosować szampony do włosów farbowanych. Ich skład opracowany jest tak, aby jeszcze bardziej pielęgnować przesuszone środkami chemicznymi zawartymi w farbie włosy. Po każdej koloryzacji koniecznie należy nałożyć specjalną odżywkę – zazwyczaj jest ona dołączona do farby lub szamponu.

Przynajmniej dwa razy w tygodniu nakładać odżywkę po umyciu włosów. Dobrze jest od czasu do czasu samemu zrobić mieszankę domową do odżywiania włosów (np. z żółtka jajka, oliwy z oliwek i soku z cytryny – maseczka do włosów suchych).

Starajmy się ograniczyć suszenie włosów suszarką do minimum. Po każdym umyciu delikatnie rozczesujmy włosy. Szczotkowanie to wbrew pozorom ważna czynność. Jeśli wykonujemy ją nieprawidłowo i zbyt gwałtownie, przyczyniamy się do wypadania i łamania włosów, które po farbowaniu są jeszcze bardziej na to narażone.

Idealnie, gdy kolor, jaki chcemy uzyskać, zbliżony jest odcieniem do naszych naturalnych włosów. W takim wypadku farbowanie może odbywać się rzadziej, ponieważ odrosty nie są tak widoczne. Włosów nie powinno się farbować częściej niż raz w miesiącu. Jeśli mamy wątpliwości co do rodzaju farby czy kosmetyków, najlepiej poradzić się specjalisty.