Atrakcyjny wygląd PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 lutego 2012 14:06

Co sprawia, że wydajemy się być dla innych osobami atrakcyjnymi? Niewątpliwie ma na to wpływ wygląd zewnętrzny. Każdy człowiek widząc inną osobę jest w stanie mniej więcej po wyglądzie, zachowaniu czy ubiorze ją ocenić. W wielu wypadkach ocena ta sprawdza się – mimo iż znane przysłowie głosi, że pozory mylą. Ale nie od dziś wiemy, iż człowiek swoim wyglądem i zachowaniem reprezentuje siebie, a więc to, kim jest.

Pojęcia atrakcyjności, piękna i urody są pojęciami względnymi. Dla jednych liczy się zadbany i schludny wygląd, nienaganne zachowanie oraz urok osobisty. Inni mają bardziej dookreślone upodobania – niektórzy mężczyźni wolą szczupłe blondynki, ale z „olejem w głowie”, inni – szalone brunetki, jeszcze inni lubią, gdy jest za co złapać, a kolor włosów nie ma znaczenia. Istnieje również pewna grupa ludzi, którzy utrzymują, iż wygląd nie jest dla nich w ogóle ważny. Że liczy się wyłącznie wnętrze. Być może jest to prawdą. Ciężko jednak w kimś, kto o siebie nie dba, dostrzec jego wnętrze niezwracając w ogóle uwagi na jego cechy zewnętrzne.

Nieważne, czy mamy szczupłe i długie nogi, czy jesteśmy przy kości, czy mamy długie włosy i zgrabne pośladki, czy się malujemy czy nie, najważniejsze, aby umieć o siebie zadbać, tak aby samemu ze sobą czuć się dobrze. Wtedy na pewno dla kogoś wydamy się być atrakcyjni.