Jak prawidłowo dbać o włosy? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 lutego 2012 14:07

Pielęgnacja włosów jest w dzisiejszych czasach czymś można by powiedzieć oczywistym. Na wielu portalach możemy przeczytać o tym, jak należy dbać o włosy, wciąż zasypywani jesteśmy coraz to nowymi produktami w reklamach telewizyjnych czy w czasopismach. Producenci kosmetyków próbują prześcignąć się nawzajem w bitwie o klienta. A jednak nadal miewamy problemy z włosami.

Może receptą nie są nowoczesne szampony czy odżywki, ale rozwiązania jak najbardziej naturalne?

Jeśli nasze włosy są osłabione, powinniśmy przede wszystkim zadbać o naszą dietę i dostarczyć do organizmu niezbędne dawki witamin i składników mineralnych. Zewnętrznie powinno się stosować mieszanki ziołowe, płukanki roślinne, maseczki przygotowane samodzielnie w domu lub kupione w aptece. Bardzo ważne jest ograniczenie suszenia włosów suszarką do możliwego minimum. Jeżeli nie mamy możliwości pozostawienia włosów do wyschnięcia, suszmy je chłodnym powietrzem z suszarki. Zbyt wysoka temperatura przegrzewa cebulki, powoduje wypadanie i spalanie włosów.

Zimą pamiętajmy o noszeniu czapki, aby z kolei chronić cebulki włosów przed działaniem zbyt niskich temperatur. Jeśli zauważamy jakieś poważniejsze zmiany, np. wypada nam więcej włosów, pojawia się swędzenie skóry głowy, łupież, czy inne niepokojące objawy – najlepiej udajmy się do dermatologa, nawet jeśli okaże się, że nic się nie dzieje, lepiej mieć sytuację pod kontrolą i starać się zapobiegać wszelkiego rodzaju problemom.