Fryzura na specjalną okazję PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 10 lutego 2012 14:10

W życiu każdego człowieka jest wiele sytuacji, które można by nazwać specjalnymi okazjami. Mogą to być jakieś ważne wydarzenia rodzinne, służbowe, święta czy inne uroczystości. Chcemy wtedy wyglądać wyjątkowo. Dobieramy strój na specjalną okazję, ale pragniemy również, aby i nasza fryzura była „odświętna”.

Jak dobrać taką fryzurę? Najlepiej jest udać się z tym do fryzjera, który nie tylko wykona usługę, ale także doradzi, jakie uczesanie do naszej twarzy i kreacji będzie odpowiednie.

Nie zawsze możemy sobie pozwolić na wizytę u fryzjera – brakuje nam czasu lub pieniędzy.

Można spróbować wykonać odmienne od codziennego uczesania samemu. Warto w tym celu poczytać na temat doboru fryzur do kontur twarzy, danej okazji czy stroju, jaki chcemy włożyć. Trzeba uważać, żeby nie uzyskać efektu odwrotnego i zamiast prezentować się wyjątkowo w wyjątkowym dniu wyglądać dziwacznie.

Dobrym rozwiązaniem jest poproszenie koleżanki o pomoc. Doradzi nam, w jakiej fryzurze będzie nam do twarzy, a w jakiej nie, a jeśli ma zdolności manualne, pomoże nam odpowiednio upiąć niesforne kosmyki.

Warto przynajmniej dzień wcześniej popróbować różne fryzury. Tak, aby nie zostawiać wszystkiego na ostatnią chwilę. Szczególnie, gdy jeszcze nie wypracowałyśmy swojej ulubionej fryzury na specjalną okazję.